Záchranné depozitum pro psy Beruška z.s.
tel: +420 608 480 646

Štěňátka v pytli ve vodě – pokračování

 

Dne 13.7.2014 jsme vás informovali o štěňátkách,které “někdo“ nacpal do pytle a hodil do vody.Jejich maminku uvázal u stromu,asi aby ještě více trpěla,když bude svá miminka šlyšet jak naříkají ….. nemám slov pro toho kdo to udělal :-(.

Dnes přinášíme nové zprávy o tom jak se štěňátkům a mamince daří.

Fence – mamince jsem dali jméno Roxanka.Když jí pán (co všechny zachránil) přivezl byla ve velkém stresu,ale i přesto,byla velice hodná.Nechtěla jíst ani pít,nechtěla si lehnout a neustále byla ve střehu.

Dnes je na tom Roxanka lépe,ale i přesto jsme museli s ní i štěňátkama zajet na veterinu.Veterinář zkonstatoval,že štěňátka jsou dehydratovaná,ale jinak se zdáli být v pořádku.Starost nám dělá jedna malinká fenečka.Všechna štěňátka váží kolem 1kg,ale tato malinká má pouze 750g.Což je velký rozdíl.Všechna dostala injekčně vitamíny,výživu a další dobrůtky :-).Ta nejmenší dostala ještě něco navíc :-).Maminka je vyhublá a ve velkém stresu,ale pomalu se sklidňuje.

Od úterý Roxanka začala normálně žrát i pít.Velmi jí chutná mlíčko pro štěňátka a piškotky :-),ale už žere i granulky :-).Mlíčko i piškotky papají i miminka,ale maličkou musíme krmit zvlášť.Protože je nejmenší,ostatní jí od krmení i od cecíčku odstrčí a ona se nenají.Roxanka je velmi šikovná maminka a už si lehá tak,aby měla celé bříško obnažené a miminka mohla dobře nakojit.Vypadá to,že již mlíčko spouští,jelikož se u krmení míma tak nevztekají.Maličká má své výsady a vždy jí přikládáme k nejlepšímu cecíku a hlídáme,aby jí ostatní nechali v klidu najíst.

Roxanka je velice klidná,hodná a pohodová fenečka,která miluje mazlení a něžné pohlazení.Velmi ráda si při kojení položí hlavičku na náš klín a nechá se drbat :-).Piškotky si bere opatrně a pomalu.Hrůza,kterou prožila je již pryč a ona se pomalu zase začíná těšit z přítomnosti člověka a jeho pohlazení i něžného slova :-).

Štěňátka jsou 4 fenečky (3 černé se znaky a 1 béžová)  a 4 pejsci (1 černý se znaky a 3 béžový) a už ted jim hledáme nové domovy.Nyní máte možnost si vybrat nejen krásné štěňátko,ale i jméno pro něj :-).Návštěvy budou štěňátka i jejich maminka Roxanka přijímat od 21.7.2014,pokud se nestane nic neočekávaného.Tak držte palečky miminkům i jejich mamince Roxance.I ona bude chtít mít svůj vlastní domov u milujících lidí.

Prosím,nenechte je trávit dlouhý čas v útulku.

P1030844 P1030848 P1030849 P1030889 P1030878 P1030852

Comments are closed.