Záchranné depozitum pro psy Beruška z.s.
tel: +420 608 480 646

Množírna psů na Moravě

Množírna na Moravě 

Na začátku května 2019 jsme přijali 56 nových pejsků ze zrušené množírny. Dvacet pejsků odjelo do spřáteleného azylu. Všichni pejsci jsou ve velmi špatném zdravotním stavu, mají resorbované kosti ve spodní čelisti, některým chybí všechny zuby, alopecii po celém těle (nejspíše důsledek masivního zablešení), záněty v očích a uších, někteří jsou hubení a někteří naopak hodně obézní, mají přerostlé drápky, šelesti na srdíčkách …..

Jeden pejsek Toníček má spodní čelist zlomenou na obou stranách a proto má pořád otevřenou tlamičku. Musí se krmit z ruky. U dalších pejsků je kost ve spodní čelisti již plně resorbována. To vše je důsledek velmi špatné péče. 

IMG_20190515_115448

dav

 

Jeden pejsek je na tom velmi špatně. Je vyhublí na kost, je kachetický a nechce vůbec jíst.

dav

dav

Pejskové žili na velmi malém prostoru, kde byli sice všichni na volno, ale socializaci to nepomohlo. Majitelka je nikdy nepouštěla ven. Takže potřebu vykonávali v místnosti. Když jsme vstoupili do baráku, nedalo se tam pořádně dýchat a oči nás po chvilce hrozně pálili. Byla to opravdu hrůza. 

Všichni pejsci se velmi bojí doteku, pohlazení a k některým se nedá ani přiblížit. Už i štěňata mají panický strach z člověka. 

I v této množírně docházelo ke krytí blízkých příbuzných, takže srdeční vady a další zdravotní problémy se dědily. Navíc o štěňátka nebylo nikdy postaráno s láskou a kvalitní péčí. 

Proto prosím všechny lidi, kteří uvažují o štěňátku, chtějte vědět z jakých podmínek štěně pochází a jak vypadá a chová se jeho matka. Fenky z množíren nejsou v dobré fyzické ani psychické kondici a většinou jsou velmi bázlivé a kousavé. Toto chování štěně přebírá od matky. Nepodporujte to!!!! 

Na fotkách vidíte pár pejsků, které jsme přijali a na kterých paní chovala.

 Opravdu by jste chtěli po takových rodičích štěně?

dav

dav

dav

received_384918698787270received_2658118097550419

dav