Záchranné depozitum pro psy Beruška z.s.
tel: +420 608 480 646

Virtuální adopce

Marušku jsme zařadili i do Virtuální adopce a to vzhledem k jejímu věku. Bohužel pro spoustu i starších lidí je Maruška už moc stará, i když je stále velmi vitální.

– fenka, věk 9 – 10 let, kříženec, velikost malá, váha 6kg, kastrovaná, očkovaná, čipovaná  …..

Maruška se k nám dostala se zanedbanou zlomeninou přední nožky, kde si ránu rozlízala. Nikdo jí neposkytl pomoc. Byla velmi bázlivá a nožka jí moc bolela. Přesto, že měla strach a cítila bolest, nekousala a jen oddaně čekala co bude. Nožka je již skoro zahojená, ještě jí čeká kontrolní rentgen, ale už teď hledá nové páníčky.

Je velmi mazlivá, přátelská a hodná. Dokáže být i hodně aktivní, ale i válet se na křesle. S pejsky vychází bezproblémově. Je to moc pohodová holčička.

20220522_083104 IMG-20220522-WA0039 IMG-20220522-WA0037 IMG-20220510-WA0009 IMG-20220510-WA0005 20220508_160758 20220508_160803

Darinka jsme zařadili do Virtuální adopce z důvodu jeho povahy, kdy on absolutně odmítá jakýkoliv blízký kontakt s člověkem. Z počátku na jakýkoliv náznak kontaktu, reagoval vždy panickým útěkem a když jsme ho museli chytit, vždy to byl velký stres a on koukal, počítal se i pokakal ….. Dnes si z ruky vezme dobrůtku, opře se o nohu, ale pohladit se nenechá. S pejsky vychází skvěle a my už to prostě spolu umíme.

-pes, věk cca 4roky, kříženec čivavy, velikost malá, váha 4kg, kastrovaný, očkovaný, čipovaný ….

Darinek je z velké množírny psů, kde se narodil a nikdy nepoznal pohlazení, vlídné zacházení, prostě nic proč by měl člověku věřit. Když jsme ho přivezli, nedokázal být s námi v jedné místnosti, panicky před námi utíkal a když jsme jej museli vzít do ruky (ostříhání drápků, čištění uší ….) vždy bojoval o život ….

Dnes již o život nebojuje, ale kontakt s člověkem nechce a odmítá. Ale když nemá možnost útěku, nechá se pohladit, ale strach v očích má stále, jen už to není panika. Pejsky miluje všech velikostí. Ve smečce je šťastný, veselý a velmi spokojený. Ale i když ho nemůžu pomazlit, tak dívat se, jak spokojeně a šťastně běhá s ostatními pejsky po zahradě, je jako kdybych ho mazlila. Najde i on tu svojí smečku?

Pro Darinka hledáme nový domov, kde ho přijme smečka pejsků a člověk ho bude brát jako dalšího člena psí smečky a nebude vyžadovat kontakt. Není to pes na mazlení a jeho strach z člověka stále trvá (ikdyž malé krůčky již udělal, při vzetí do náruče již strachy nečůrá a nekaká, ale jen kouše).

IMG-20220625-WA0142

oznor

oznor

oznor

oznor

Týnku jsme zařadili do Virtuální adopce hned. Vzhledem k jejímu věku cca 14 let a zdravotnímu stavu.

Týnka se k nám dostala z nezvládnutého chovu, kde živořila s dalšími pejsky. Přijela děsně zablešená, vyhublá na kost, děsně přerostlé drápy, alopécii po těle, na jedno očíčko nevidí a na druhé vidí špatně, nádory na mléčné liště …. Nikdy nepoznala lásku, pohlazení, bezpečnou náruč, ani čerstvý vzduch a běhání venku, nezná vodítko, prostě nezná nic.

Dnes už přibrala, ale stále je opatrná a nedůvěřivá. I když se již nechá pohladit i vzít do náruče, pořád je znát, že čeká jestli jí neublížíme.

oznor

oznor

dav

dav

Sandru jsme zařadili do Virtuální adopce hned. Vzhledem k jejímu věku cca 13let a zdravotnímu stavu.

Sandra se k nám dostala z nezvládnutého chovu, kde živořila s dalšími pejsky. Přijela děsně zablešená, vyhublá na kost, děsně přerostlé drápy, alopécii po těle …. Nikdy nepoznala lásku, pohlazení, bezpečnou náruč, ani čerstvý vzduch a běhání venku, nezná vodítko, prostě nezná nic.

Dnes už přibrala a stala se z ní velmi mazlivá a přátelská holčička.

oznor

cof

oznor

oznor

Sponzor: Lenka, Jáša a Julča

Ritchyho jsme zařadili do Virtuální adopce kvůli jeho věku. Je mu sice jen 9 let, ale pro spoustu lidí je to moc 😒.

-pes, věk cca 9let, kříženec, velikost střední, váha 11kg (ale je hubený), kastrovaný, očkovaný, čipovaný ….

Ritchyho jsme přijali z jiného útulku, kam se dostal od sociálně slabých lidí. Přijel v hrozném stavu, byl vyhublý na kost, nádor na varleti, vymlácené zuby, obalený výkaly, zablešený a děsně smrděl. Po vykoupaní jsme zjistili, že je moc pěkný.

Ritchy je velmi ostražitý a opatrný, ale je zvědavý. Až při kastraci jsme zjistili, že po něm někdo musel střílet. Měl diabolku hned vedle varlat. Tu jsme odstranili. Nejspíš proto je k lidem nedůvěřivý. Proto pro něj hledáme rodinu, která bude mít lásky a trpělivosti na rozdávání. U nás se již nechá hladit, vzít do náruče a sám si pro pohlazení přijde.

Nové poznatky: Ritchy je již naprosto úžasný pes, je velice mazlivý, ale nevtíravý, je klidný, pohodový a moc hodný.

2.5. byl Ritchy na rengenu hrudníku a bohužel se zjistilo, že jeho kašel s největší pravděpodobností způsobuje útvar v plicích 😒

IMG-20211118-WA0008IMG-20211118-WA0007IMG-20211118-WA0028

Sponzor: Alena L.

Kulíka jsme do Virtuální adopce zařadili hned, vzhledem k jeho věku 15 let a zdravotnímu stavu.

Kulík se k nám dostal s dalšími pejsky z nezvládnutého chovu, kde živořili zavření v místnosti bez dostatku jídla, vody i prostoru. Nikdy nepoznal sluníčko a čerstvý vzduch. Jeho život byl pouze o tom, že nakrýval háravé fenky a musel bojovat o postavení ve smečce i o život. Přijel hrozně zablešený, po těle měl alopécii, byl vyhublý, měl přerostlé drápy a všeho se hrozně bál. Bál se i chodit. Jen ležel a dělal, že není.

Dnes si chodí po baráku, jde se podívat ven a sám se vrátí do tepla. Nejraději leží u topení, schoulený u některého z pejsků.

dav

oznor

oznor

oznor

123