Záchranné depozitum pro psy Beruška z.s.
tel: +420 608 480 646

Domov hledají

-pes, věk cca 4 roky, kříženec, velikost malá, váha 5kg, kastrovaný, čipovaný, očkovaný …

Rasty je další pejsek z velké kauzy množírny v Kamenici nad Lipou ( více v rubrice „kauzy“). Živořil zavřený v malé kleci, kde si pod sebe kálel. Nikdy nepoznal nic pěkného. Byl hubený, zablešený, měl hrozně přerostlé drápy. Od začátku se choval velmi bázlivě a při jakékoliv snaze se jej dotknout, reagoval kousavě. Za každou cenu se snažil utéci z naší blízkosti.

Dnes již běhá po celém baráku i zahradě a naše přítomnost mu již nevadí. Chová se vesele, hraje si s pejsky a projevuje radost. Nechá se pochovat, hladit i pomazlit. Vše si velmi užívá. Časem určitě bude velký mazlíček, jen bude potřebovat hodně trpělivosti a času.

digdigdigdigdigdigdigdigdigdigcofdig

digdigdig

 

– fenka, věk kolem 4let, kříženec, velikost malá, váha 4kg, kastrovaná, čipovaná, očkovaná ….

Máňa je další fenka z velké kauzy množírny v Kamenici nad Lipou ( více v rubrice „kauzy“). Živořila zavřená v malé kleci, kde si pod sebe kálela. Nikdy nepoznala nic pěkného. Byla hubená, zablešená, měla hrozně přerostlé drápy, zánět v očích, hrozně špinavá a pokrytá od výkalů. Přijali jsme ji s pěti štěňátky, ale tři byla jinak stará než ty dvě, ktetá byla o cca 10 – 14 dni mladší. Majitelé vůbec nevěděli, že tam mají štěňátka. I štěňátka byla zablešená, hrozně špinavá a měla již záněty v očích.

Máňa je z počátku velmi nedůvěřivá a plachá. U nás je již veselá, spokojeně si běhá po zahradě a nechá se brát do náruče, do které si i vyskočí :-). Jednou z ní bude úžasná společnice. Máňa má slabé neurologické potíže (když je v prostoru a má volnost, chodí dokolečka, jinak, ale chodí normálně, jako každý jiný pejsek) a bere léky.

digdigcofdigdigdig

-pes, věk cca 2 roky, kříženec Jorkšírského teriéra, velikost malá, váha 4kg, kastrovaný, očkovaný, čipovaný ….

Fabio se k nám dostal po zemřelé paničce s dalšími pejsky. Pejsci byli izolováni v domě, bez možnosti chodit ven. Fabio se z počátku všeho velmi bál a nedůvěřoval. Vše ho vystrašilo.

Dnes si již hraje, běhá po celé zahradě a honí se s ostatními pejsky. Nechá se pohladit, pomazlit i vzít do náruče. Pro pohlazení i pamlsky si sám přijde. Miluje pamlsky i jídlo. Již je z něj velmi veselý a hravý pejsek. Stále se hodně leká, ale již panicky hned neutíká. V novém domově bude potřebovat dostatek času a trpělivosti. Má raději ženy. A když by tam byl i psí kámoš bude mít velkou radost.

dig

dig

mde

mde

mde

mde

cof

mde

mde

mde

mde

cof

cof O

-pes, věk cca 5let, kříženec, velikost malá, váha 7kg, očkovaný, čipovaný, kastrovaný …

Charles je z počátku velmi nedůvěřivý. Uhýbá před rukou a velmi se bojí rychlejších pohybů a křiku. Když si zvykne je přátelský, hodný a klidný. Potřebuje lásku, trpělivost a čas.

Dnes již běhá vesele po celé zahradě i baráku, hraje si s ostatními pejsky, honí se s nimi a nechá se hladit i pomazlit i vzít do náruče. Jen pánů se bojí víc než žen.

cofcofdavdigdigdig

sdrcofdigdigdig

dig

dig

-pes, věk cca 7 – 8 let, kříženec yorkšírka, velikost malá, váha 2,5kg, očkovaný, čipovaný, kastrovaný …

Airo živořil zavřený v kleci a puštený byl pouze na krytí fen. Má srdeční šelest, který předával svým potomkům. I proto apeluji na všechny rozumné lidi, kteří chtějí štěňátko, aby velmi pečlivě rozhodovali o tom, odkud si pejska pořídí. Pejsek není záležitost na dva, tři roky, ale na deset i více let. Prosím, nepodporujte „chovy“ bez PP.

Nyní je Airo velmi přátelský, hodný, klidný a mazlivý. Z počátku může být k lidem co nezná trochu nedůvěřivý. Je velmi pohodový a bezproblémový.

dig

digcofdigdigcofdigcofcof

-pes, věk cca 2roky, kříženec naháče, velikost malá, váha 4kg, kastrovaný, očkovaný, čipovaný ….

Rapid se k nám dostal z množírny psů, kde živořil s dalšími pejsky. Když přijel byl vyhublý, skoro bez srsti (na zádech mu vůbec neroste, proto si myslíme, že je to kříženec naháče) a po kůži spoustu strupů. Měl blechy a svrab. Drápky měl přerostlé.

Z počátku byl velmi nedůvěřivý a bázlivý. Všechno ho vyděsilo a před pohlazením uhýbal a schovával se.

Dnes je z něj velký mazel, který si pro pohlazení sám a stále chodí. Rád se chová v náručí. Je aktivní, veselý a hravý. Honí se s ostatními pejsky a rád leží na sluníčku. Zádíčka se musí mazat krémem na opalování, aby se nespálil. S pejsky vychází bezproblémově.

received_2273946322840479 received_2273946369507141

cofsdrsdrcofdigdig

digcofcofcof

cof


cof

123