Záchranné depozitum pro psy Beruška z.s.
tel: +420 608 480 646

RIP

15.3.2020 – R.I.P.  Lisa

Dnes odpoledne dotlouklo srdíčko Lise z Dobrovítova. Lise bylo asi 12 let, přijela k nám s ostatními pejsky v hrozném stavu, s nemocnými plícemi. Žádná léčba bohužel nezabrala, Lisa dýchala čím dál hůř. Dnes byl její stav již kritický a tak jsme ji vyprovodili za duhový most 😭😭😭

3.12.2019 – R. I. P. Dědulko

V úterý jsme vyprovodili za duhový most Dědulku, pejska, který k nám přišel před čtyřmi lety v příšerném stavu a nikdo nevěřil, že přežije zimu.
Dědulka byl pejsek samotář, neměl rád lidi, žil si svůj život ve svém výběhu a vadil mu jakýkoli narušitel. Nestál o kontakt, ale miloval jídlo a pamlsky a ty si klidně z ruky vzal.
Odešel ve věku 16 – 17 let (odhadem).
R.I.P. Dědulko, měli jsme tě rádi 😭

-pes, věk asi 12 až 14let, kříženec, velikost malá.

Dědulku jsme zařadili do Virtuální adopce, jelikož je u nás už dva roky a i vzhledem k jeho nekontaktni povaze.

Dědulka nepoznal nic moc pěkného od člověka. Proto je nedůvěřivý a plachý. Když se k nám dostal byl hrozně hubený, zuby měl v hrozném stavu, měl bolesti a těžký zánět dásní. Musel ihned podstoupit čištění zubů,aby byl schopen začít normálně žrát a přestal trpět bolestma. Bohužel, ale většina zubů se musela vytrhnout. Dědulka má srdeční šelest,ale to je nejspíš i k jeho věku.

Když se mu ulevilo,začal dobře žrát a přibral na váze. Nechal se od nás hladit a i si vzal pískací hračku a hrál si. Dědulka je pejsek hodný,klidný,ale nevyžaduje mazlení. Když sám chce přijde si pro pohlazení,ale pokud nechce nenechá se pohladit. Už chce mít svůj klid a nemusí pejsky. S fenkama vychází dobře. Je vhodný pouze do domečku se zahrádkou,ale se stálým přístupem do domečku do tepla.

Máte doma kousek místečka v teploučku a ve svém srdíčku a poskytnete Dědulkovi rodinné zázemí na zbytek jeho života? Prosím, pomozte mu,aby nemusel svůj důchod trávit za mřížema :-(

Chcete Dědulkovi pomoci a přispět na jeho krmení nebo veterinární péči? Jakoukoliv částku můžete zaslat na č.ú. 2300377159/2010 a do zprávy pro příjemce napište “ Dědulka “

Děkujeme :-)

002 005

 

22.10.2019  –  R. I. P. Radeček

Radečka jsme přijali v květnu s dalšími pejsky ze zrušené množírny. Pejsci tam živořili v otřesných podmínkách a většina z nich byla v hrozném stavu. Nejhůře na tom byl právě Radeček. Byl kachetický, vychrtlí na kost, žádné svalstvo, chodil ohnutý, měl srůsty na páteři a shnilé zuby. Začal boj o jeho život. Krevní testy také nebyly úplně nejlepší, ale ze všeho nejhorší bylo, že Radeček odmítal jakékoliv jídlo. Jediné co papal byly piškoty. Nic jiného do tlamičky nevzal.

Chodil na Dornovu metodu, která mu pomáhala a díky tomu i trochu lépe chodil. Dokonce malinko přibral. Po zahradě postupně skoro běhal a bylo vidět, že je šťastný a spokojený. Také maličko nasvalil.

Rád se choval a v náručí nebo na klíně se vždy uvolnil a užíval si pozornost.

Jeho zdravotní stav se v pondělí velmi zhoršil a v úterý 22.10. 2019 jsme ho nechali odejít za duhový most 😭😭😭

Radečku, moc mi chybíš 😭😭😭

btfmdn

btfmdn

oznor

oznor

oznor

R. I. P. Máńo – Máničko 😢

Máničku jsme přijali do naší péče i se štěňátky v únoru. Přijela k nám z obludné množírny z Kamenice, plachá, vystresovaná,špinavá od výkalů, zdravotně zanedbaná a statečně kojící svá štěňátka….Postupně se u nás rozkoukala, poznala co je to pohlazení, vlídné zacházení, čistý pelíšek a plné bříško…Její nalomené zdraví jsme postupně stabilizovali a po odchodu štěňátek jsme začali hledat i Máničce nový domov. Leč zdravotní problémy o sobě daly znovu vědět a to v míře ještě větší, její zdravotní stav byl jako na houpačce, chvíli dobrý, pak zase špatný…U Máničky se objevil autoimunitní problém, kterému nakonec nebyla schopná vzdorovat, ač jsme se všemožně snažili :-( :-( :-(
Máničko, moc nás to mrzí, že jsi poznala lidskou lásku tak krátce…přišla jsi k nám z nepopsatelné hrůzy, nevíme, kolikrát jsi rodila, kolik ti bylo let…všechno můžeme jen odhadovat. Ale co víme s jistotou je to, že jsme tě měli rádi, že jsi odešla milovaná a nikdy na tebe nezapomeneme….už je ti dobře 😢😢😢

mde

mde

dig

dig

mde

mde

dig

dig

Dne 22.7.2018 se prudce zhoršil zdravotní stav Cantýnky. Po kozultaci s veterinářem jsme se rozhodli, že jí necháme přejít za duhový most za Alfičkou. Už vás nic nebolí, zlatíčka.😢😢😢

Sponzor: Dagmar Nancy Avokan

-fenka, věk 14 – 16let, Jorkšírský teriér, velikost malá, váha 3kg, kastrovaná, čipovaná.

Canty jsme zařadili do Virtuální adopce – adopce na dálku z důvodů jejího zdravotního stavu,který se zhoršil.

Canty byla odebrána z množírny psů,kde pouze rodila štěňátka. Veterinární péči neměla žádnou. Při příjmu byla zablešená, měla svrab v uších, přerostlé drápky, byla děsně špinavá a zapáchala výkalama.

Canty musela hned na kastraci,jelikož měla velmi ošklivý nádor na mléčné liště.Operace byla velmi náročná a bohužel,ale nádor se našel i v děloze. Ještě jí čeká další operace a to odstranění druhé mléčné lišty a tříselné kýly.

Druhou operaci podstoupila 19.6.2016. Vše proběhlo dobře a Canty vše zvládla.

Canty je velmi milá, hodná, přátelská a mazlivá. S ostatníma pejskama vychází bezproblémově.

Chcete Canty pomoci,ale domov jí dát nemůžete?

Můžete jí pomoci finančním příspěvkem (výši necháme pelně na Vás) na její krmení,veterinární péči …… nebo jí můžete navštívit u nás v Berušce a přivést jí granulky,pamlsky …. Je to jen na Vás:-)

č.ú. 2300377159/2010

v.s. 3182016

zpráva pro příjemce – Canty

Za jakýkoliv dar budeme moc rádi :-)

mde

mde

P1140752 P1140757 P1140756 P1140857 P1140859P1140949

Dne 18.7.2018 odpoledne dotlouklo srdíčko malé Alfičce. Za duhový most odešla ve věku 18let a 4měsíců. Budeš nám moc chybět …..

– věk 18let, Čivava dlouhosrstá, kastrovaná …

SPONZOR: Akinka

Alfička byla zařazena do projektu Adopce na dálku nebo-li Virtuální adopce z důvodu jejího vysokého věku a povahy.

Byla odebrána z velice nevyhovujících podmínek.Nedostávala jídlo,aby byla co nejmenší :-(.Když se Alfička dostala do Berušky vážila pouhých 1,40kg.Nyní váží skoro 3kg a tato váha odpovídá její velikosti i stavbě těla (není tlustá).Hodně se bojí lidí,prudkých pohybů a nápřahů.Pravděpodobně byla také mlácena.
Alfička je již stará dáma a proto jsme se rozhodli jí nechat v klidu dožít u nás v Berušce.Nechceme ji stresovat přechodem k novému majiteli.

Jestli vás Alfička zaujala a rádi by jste přispěli na její krmení,veterinární péči a jiné ….. rádi vše uvítáme.Alfičku můžete také navštívit v Berušce (po předchozí domluvě).

č.ú. 2300377159/2010

v.s. 32011

zpráva pro příjemce – Alfička

Za vše budeme moc rádi :-)

IMG_4338 alfa3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_2930IMG_4340

123