Záchranné depozitum pro psy Beruška z.s.
tel: +420 608 480 646

RIP

R.I.P. Kubík

Včera 10.6.2021 odešel Kubíček do psího nebíčka. Bohužel i přes veškerou veterinární a naší péči se jeho zdravotní stav velmi zhoršil a on přestal ovládat i zadní nožky. Kubíčku, moc nám tu chybíš 😭😭😭

Kubíka zařazujeme do Virtuální adopce hned, jelikož je to již 12 letý pejsek s velmi vážnými neurologickými potížemi. Bohužel, ale v minulosti musel utrpět velmi vážný úraz, který nebyl ošetřen a z toho má nyní vážné pohybové potíže. Čeká ho ještě další vyšetření u dalšího neurologa a uvidíme co dál. Nyní bere léky. Rád se mazlí a chová v náručí. Je to moc hodný a vzhledem k potížím i velmi klidný pejsek.

oznor

R.I.P. Sasanka

Včera 17.1.2021 večer odešla za duhový most Sasanka z Dobrovítova. Byla u nás skoro rok a její tělíčko už nezvládlo dál bojovat s chronickými průjmy. Sasanko, budeš nám tu moc a moc chybět 😭😭😭

Sponzor: Gabča z Plzně

Sasanka je již asi 14ti letá dáma, která trpí chronickými průjmy. To je i důvod, proč jsme jí zařadili do virtuální adopce. Když k nám přijela, všeho se velmi bála a vše jí hrozně děsilo. Byla vyhublá na kost. Dnes sice maličko přibrala, ale hubená je pořád a již nepřibere. Její střeva bohužel nefungují tak jak mají. Papá pouze veterinární dietu.

Dnes si již sama přijde říci o pomazlení a je již veselá. Po zahradě si běhá jak sama chce a sama se rozhoduje, kdy chce být venku a kdy doma. Miluje sluníčko a teploučko.

Když by jste jí chtěli podpořit a stát se jejím sponzorem, kontaktujte nás. Děkujeme

oznor

oznor

oznor

oznor

oznor

Dnes 30.7.2020 ráno odešla za duhový most Izzinka z Dobrovítova. Bylo jí víc jak 14let a bohužel, ale u nás byla pouze 6 měsíců. Přijela v příšerném stavu, vychrtlá na kost, nádory na mléčné liště, srst pokrytá výkaly a bahnem a zdredovaná ….. Od neděle měla již velké bolesti a přestávala chodit na zadní nožky. Na rengenu se bohužel zjistilo, že má metastáze nejen v plicích, ale už i v kostech a páteři. Měla ohromné bolesti. Izzinko, pozdravuj tam ostatní pejsky.  Budeš nám moc chybět 😭😭😭 Moc ráda jsem tě chovala a ty jsi se vždy přitulila a moc jsi si to užívala.

-fenka, věk cca 14let, kříženec, velikost malá, váha 4kg, kastrovaná, očkovaná, čipovaná ….

Izzi přijela ještě s dalšími pejsky z otřesných podmínek, byla zablešená, vyhublá, přerostlé drápy, srst byla pokryta bahnem a výkaly, měla nádor na mléčné liště …… Z počátku se všeho velmi bála, ale později poznala, že se již bát nemusí. Je velmi zvědavá a na svůj věk docela akční.

Je velmi přátelská, mazlivá a hodná.

Vzhledem k jejímu věku jsme se rozhodli jí zařadit i do virtuální adopce. Budeme velmi rádi, když jí podpoříte. Děkujeme

btf

btf

btf

btf

btf

oznor

received_214549272919685 received_293976954893956

R.I.P. Cotonko – Engie
Včera  13.6.2020 odpoledne dotlouklo ve spánku srdíčko cotonky Engie 😭😭😭. Engie k nám přišla ve velmi zuboženém stavu a nikdo z nás nevěděl, jestli tu s námi bude ještě alespoň pár měsíců… Byla tu s námi 2 roky. Oproti celému životu je to jen zlomek času, ale snažili jsme se, aby jí tu bylo dobře a užila si dosyta vše, co v bývalém „domově“ nepoznala. Odešla spokojená ve spánku, v teplém pelíšku s napapaným bříškem… Dožila se 17 – ti let. Měj se krásně za duhou a pozdravuj všechny naše pejsky 😭.

received_641357646453089

 

 

 

 

 

________________________

Minulou sobotu (19.5. 2015) jsme přijali do péče tuto zuboženou fenku. Vyhublou, dehydratovanou, hladovou, vyčerpanou…Je to čistokrevná 15- ti letá fenka plemene coton de tulear ! Svůj život trávila v zimě v létě převážně venku na dvorku ! Je ve velmi vážném stavu, kromě zhnisaného očička, shnilých zubů a podebrané dásně a nádorů na mléčné liště má ve velmi špatném stavu játra.
Fenky se původní „majitelé“ vzdali, u nás jsme ji pojmenovali ENGI , v týdnu absolvovala celkové zdravotní vyšetření a zahájili jsme léčení jater i očí. Dostává léky a jaterní dietu. Její stav je velmi vážný, JE PŘÍMO V OHROŽENÍ ŽIVOTA :-( Nevzdáváme se však naděje, že játra nejsou úplně mrtvá a postupně se zrevitalizují. Od toho se pak bude odvíjet další léčba – zoubky, nádory na mléčné liště. Držte maličké pěsti, ať má štěstí a uzdraví se. Má před sebou dlouhou cestu, ale vynasnažíme se jí všemožně podpořit, aby ještě zažila to pěkné, o co živořením na dvorku za každého počasí bez lásky svých páníčků přišla :-( :-(

received_3114031845302900 received_263737844969205 received_873904626467692

28.4.2020 – R.I.P. Ricky 😭😭😭 z Dobrovítova

Ricky přijel ještě s dalšími pejsky z otřesných podmínek, byl zablešený, vyhublý, přerostlé drápy, srst byla pokryta bahnem a výkaly …… Z počátku se všeho velmi bál, ale později poznal, že se již bát nemusí. Byl velmi zvědavý, i když stále velmi plachý a opatrný. Ale s námi se již kamarádil, mazlil se a rád ležel na klíně. Dokonce si i začal hrát…
Nikdo jsme netušil, že má tak málo času… :-(
Rickymu se v noci ze čtvrtka na pátek udělalo špatně a zvracel. Ihned jsme jeli na veterinu, kde mu diagnostikovali tekutinu v břiše a peritonitidu. Tekutinu odsáli i v sobotu a v pondělí, kdy další sono ukázalo útvar v blízkosti žaludku. Jeho stav byl velmi vážný. Dnešní zákrok odhalil, že vřed bohužel prasknul , záchrana nebyla možná :-(
Je nám to moc líto. Měj se krásně za duhou, měli jsme tě rádi 😭

_____________________________________________________

-pes, věk cca 3roky, kříženec, velikost malá, váha 6,5kg, kastrovaný, očkovaný, čipovaný ….

Ricky přijel ještě s dalšími pejsky z otřesných podmínek, byl zablešený, vyhublý, přerostlé drápy, srst byla pokryta bahnem a výkaly …… Z počátku se všeho velmi bál, ale později poznal, že se již bát nemusí. Je velmi zvědavý, ale občas jeho strach ještě zvítězí.

K lidem, které nezná je velmi opatrný a plachý. S námi je již veselý, mazlivý a dokonce si už i hraje. Nejraději leží na klíně. Časem z něj bude úžasný psí mazlíček. Jen bude potřebovat čas.

oznor

dav

cof

cof

cof

dav

 

13.4.2020  – R.I.P. – Jerry

Včera 13.4.2020 jsme vyprovodili Jerryho za duhový most. Pozdravuj tam všechny pejsky, budeš nám tu chybět 😭😭😭.

– věk 16 let, Čivava dlouhostrstá.

SPONZOR: Akinka

Jerry byl zařazen do projektu Adopce na dálku nebo-li Virtuální adopce z důvodu jeho povahy.

Chovatelka si jej nechala poslat z Ameriky,kvůli změně krve v chovu.Bohužel,ale Jerry se velmi bojí lidí,je to asociální pes.Chovatelce nekryl a tak se jej zbavila a dala ho k nám.Bohužel,ikdyž jsme se snažili Jerryho přesvědčit o tom,že pohlazení a pomazlení od lidí je moc pěkné a příjemné,nepodařilo se.Jeho strach z lidí zůstal,ale již není tak panický jako když se k nám dostal.
Kvůli jeho strachu z lidí,není možné ho adoptovat.
Jestli vás Jerry zaujal a rádi by jste přispívali na jeho krmení,veterinární ošetření …… moc to uvítám :-).

Jerryho můžete také navštívit (po předchozí dohodě) u nás v depozitu a přinést mu granulky či pamlsky osobně.

č.ú. 2300377159/2010

v.s. 112010

zpráva pro příjemce – Jerry

Za vše budeme moc rádi :-)

IMG_0608 jerry-američan IMG_0604

1234