Záchranné depozitum pro psy Beruška z.s.
tel: +420 608 480 646

Pišta

-pes, věk cca 2 roky, kříženec, velikost malá, váha 2kg, kastrovaný, očkovaný, čipovaný ….

Pišta má již vše krásně zahojené. Do očíčka se musí 2x – 3x denně kapat kapičky a to doživotně. Pišta je velký mazel, je moc hodný a přátelský. Z počátku může být trochu nedůvěřivý. Hledáme pro něj milující domov, kde bude právoplatným členem rodiny. Není vhodný k malým dětem.

20221012_133108

  Pišta má diagnostikován syndrom suchého oka a proto 31.5. postoupil operaci levého oka. Tuto operaci již podstoupila Debbinka, které velmi pomohla a dnes již nepotřebuje umělé slzy. Bohužel u Pišty ke zlepšení zatím nedošlo, ale stále bojujeme.

18.8. Dnes byl Pišta na operaci, kde se odstranilo očíčko. Vše zvládnul dobře.

20220818_164209

10.8. – Včera byl na kontrole Pišta. Bohužel, ale očíčko je špatné a již není jiné možnosti než ho vyndat. Operace nepomohla. Na druhém očíčko slzy také netvoří, takže se bude muset doživotně několikrát denně kapat.

Pišta se k nám dostal z nezvládnutého chovu, kde živořil s dalšími pejsky. Přijel děsně zablešený, vyhublý na kost, děsně přerostlé drápy, alopecie …. Nikdy nepoznal lásku, pohlazení, bezpečnou náruč, ani čerstvý vzduch a běhání venku, nezná vodítko.

Z počátku je velmi nedůvěřivý až bázlivý, plachý a ostražitý. Po zjištění, že mu nikdo neublíží je přátelský, hravý a aktivní. Nechá se pohladit i vzít do náruče. Nemá rád větší psy a není vhodný k malým dětem. V novém domově uvítá psího kámoše nebo kámošku stejně velkého jako je on.

Pišta má suché oko, to znamená podávání kapičky (umělé slzy) do očí a zvýšenou péčí o jeho oči.

20220810_191133

oznor

oznor

mde